Czym EWM nie jest? Czyli rola SAP ERP w prawidłowym funkcjonowaniu zdecentralizowanego SAP EWM (cz. I).

Aby wyjaśnić czym jest EWM’ka i opisać szczegółowo wszystkie jej funkcjonalności należałoby napisać artykuł, którego czytanie zajęłoby kilka, jak nie kilkanaście godzin. W sieci można znaleźć mnóstwo informacji na temat tego systemu. Jednak z punktu widzenia użytkowników końcowych, perspektywa wejścia w nieznane rodzi wiele pytań (zapewne trywialnych dla ekspertów), na które bez znajomości terminologii SAP EWM, trudno jest znaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi. Pojawiają się błędne wnioski typu:

Jeśli jest to system, który wspiera zaawansowane zarządzanie magazynem, to nie obsługuje procesów produkcyjnych. Więc gdzie i jak będziemy tworzyć zlecenia produkcyjne, zamówienia itd., itp. – czyli EWM jest jakąś dodatkową transakcją, i o to tyle szumu?

Żeby się nie rozwijać na temat tego czym dokładnie jest EWM, oszczędzając czas czytelnika, warto zadać pytanie w nieco inny sposób – mianowicie, czym EWM nie jest?

Treść dostępna dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się login aby uzyskać pełny dostęp.

 

 

Podsumowując można chyba z czystym sumieniem stwierdzić, że mimo tego, iż system SAP EWM jest oddzielnym systemem i może wymagać osobnego logowania to jego implementacja wcale nie świadczy o tym, że należy zapomnieć o systemie SAP ERP. Wręcz przeciwnie. Z tego względu, że te dwa systemy stale komunikują się ze sobą i są od siebie zależne, wskazane jest aby nadal kontynuować naukę SAP ERP. Znajomość zależności pomiędzy procesami w jednym i drugim systemie oraz wzrost świadomości zasad funkcjonowania ERP, może okazać się bardzo pomocna dla bezproblemowej obsługi systemu EWM. Praktyczny przykład zostanie przedstawiony w II części wpisu.

 

Zostaw komentarz