Utrzymanie ruchu automatyki magazynowej – warsztaty w CD Jysk

Wczytuję mapę...

Termin:
21/09/2017

Miejsce: Hotel Porto

Kategorie: Brak kategorii


Profesjonalne Warsztaty Magazynowe poświęcone utrzymaniu ruchu automatyki magazynowej to:

 • Kolejna edycja praktycznych warsztatów bazująca na konkretnych doświadczeniach praktyków w obszarze utrzymania automatyki magazynowej z takich firm, jak Jysk, Kaufland i IKEA
 • Jedyna szansa, aby o tajnikach budowania strategii maintenance oraz konkretnych narzędziach służących do jej realizacjidowiedzieć się „z pierwszej ręki” od firm, które korzystają z automatów od lat
 • Bezpośrednie spotkanie z praktykami, dla których obsługa zaawansowanych technologicznie instalacji w magazynie to w chwili obecnej przysłowiowa bułka z masłem – okazja, aby dowiedzieć się tego, co na tym etapie „wtajemniczenia” zrobiliby w taki sam sposób, a czego na pewno by się nie podjęli po raz kolejny.

Podczas warsztatów:

 • Dowiesz się jak zbudować skuteczną i kompleksową strategię maintenance dla instalacji automatycznych w Twoim magazynie.
 • Skorzystasz z doświadczenia menedżerów, którzy od lat odpowiadają za utrzymanie ruchu automatyki w magazynie i dowiesz się od nich czego wystrzegać się rozpoczynając przygodę z automatami.
 • Dowiesz się w jaki sposób zabezpieczyć się na wypadek awarii automatów magazynowych. Porównasz wszystkie wady i zalety serwisów wewnętrznych i zewnętrznych oraz poznasz ciekawe doświadczenia z łączenia obydwu rodzajów serwisowania.
 • Rozważysz wszystkie warianty współpracy z producentami maszyn: podczas okresu gwarancyjnego, a także po jego zakończeniu i dowiesz się jak na tej podstawie wypracować model skutecznej komunikacji Działu UR z producentami maszyn.
 • Poznasz cztery konkretne narzędzia zapewniające utrzymanie automatyki magazynowej, które pozwolą Ci wyprzedzić konkurencję i być przegotowanym na każdą ewentualność.
 • Dowiesz się jak skoordynować pracę systemu ERP z harmonogramami napraw oraz jak realizować KPI z pomocą list kontrolnych, aby jeszcze efektywniej zarządzać procesami magazynowymi.
 • KOSTKA RUBIKA – spotkasz się z szefami utrzymania ruchu z dużych centrów dystrybucyjnych (Jysk, IKEA, Kaufland) i otwarcie porozmawiasz o wszystkich elementach układanki utrzymania automatyki magazynowej na najwyższym poziomie.

Szczegółowy program warsztatów:

PANEL I – STRATEGIA: AUTOMATYCZNY STRATEG PRZEZ DUŻE „A” – kluczowe elementy spójnej strategii maintenance dla instalacji automatycznych

Specyfika obiektu – Co musisz wiedzieć o specyfice swojego podwórka na stracie oraz po kilku latach użytkowania, aby zapewnić firmie ciągłość pracy instalacji automatycznych.

Etapy dochodzenia do rozwiązania – Zbudowanie kompleksowej strategii maintenance wymaga wielu prób, rozsądku oraz zimnej krew. Poznaj doświadczenia firm, które pracują z automatyką magazynową od lat i są w stanie opowiedzieć o tych zagrożeniach, z których nie zdajesz sobie sprawy.

Budowanie struktury – Jak połączyć ze sobą różne komórki utrzymujące ruch automatów w magazynie, aby najbardziej dostosować je do wszystkich pozostałych działów w firmie i uzyskać najbardziej optymalne punkty styku pomiędzy nimi.

Uwaga! RUTYNA – Jak radzić sobie z rutyną w zespole, które jest jednym z największych zagrożeń działań prewencyjnych.

PANEL II – REALIZACJA: HYBRYDA SERWISOWA – tajniki opieki serwisowej, które sprawią, ze finalnie nie zostaniesz z awarią sam

 • Wyzwania komunikacyjne – jak krok po kroku zbudować sprawnie działający system zapewniający przepływ informacji o wszystkich instalacjach w magazynie. Poznaj przykłady firm, które dzięki temu osiągnęły wzrost jakości serwisowania.
 • Serwis zewnętrzny – Czy na pewno zawsze możesz na nim polegać i dlaczego najlepiej zorganizowane działy techniczne decydują się na wewnętrzny backup pomimo serwisów gwarancyjnych i pogwarancyjnych?
 • Serwis wewnętrzny – Kto w Twojej firmie powinien być wydelegowany do tego, aby „rozmawiać z automatami”, jak często powinien z nimi rozmawiać i na jakie tematy?
 • Współpraca z producentem – Ufaj i kontroluj, czyli jak skutecznie współpracować z producentem nie tylko w trakcie okresu gwarancyjnego, ale także po jego zakończeniu.

PANEL III – NARZĘDZIA: OPTYKA maintenance – cztery konkretne narzędzia w rękach szefa UR

 • Po pierwsze: NIE PARALIŻUJ – Sprawdź czy Twoje harmonogramy przeglądów maszyn i urządzeń faktycznie zabezpieczają wszystkie instalacje automatyczne.
 • Po drugie: MĄDRZE KONTROLUJ – Dowiedz się, jak zgrać ze sobą listy kontrolne i wskaźniki producenckie, aby były wzajemnie uzupełniającym się narzędziem w Twoich rękach.
 • Po trzecie: BĄDŹ GOTOWY NA CZARNY SCENARIUSZ – Poznaj najczęstsze przyczyny awarii instalacji automatycznych, których nawet nie jesteś w stanie przewidzieć oraz konkretne i wskaźniki budowania procedur radzenia sobie z nimi.
 • Po czwarte: DBAJ O LUDZI – szkolenia BHP kontra Twój unikatowy system szkoleń pracowniczych. Jak utrzymanie ruchu muszą rozumieć technicy, aby byli najmocniejszym ogniwem całej strategii maintenance.

Więcej na: WARSZTATY POŁĄCZONE Z WIZYTĄ W CENTRUM DYSTRYBUCYJNYM JYSK W RADOMSKU

0

Zostaw komentarz