Odpowiedz na: serializacja w farmacji

Główna Fora dyskusyjne PGUS O stronie internetowej grupy serializacja w farmacji Odpowiedz na: serializacja w farmacji

#1473
Dominik TylczyńskiDominik Tylczyński
Opiekun forum

Ciekawy temat poruszyłaś. Nie znam co prawda wymagań polskiego prawa farmaceutycznego w zakresie serializacji (ciekawe czy w ogóle zostały już precyzyjnie zdefiniowane), tym nie mniej przejrzałem strony SAP. Okazuje się, że jest gotowy produkt: Advanced Track and Trace for Pharmaceuticals

Rzecz jest chyba dość nowa, bo są dopiero dwie wersje 1.0 i 2.0. Jestem bardzo ciekaw czy w Polsce są jakiekolwiek doświadczenia wdrożeniowe.

Sama serializacja funkcjonalnie wydaje się dosyć prosta w SAP ERP jest przecież zarządzanie numerami seryjnymi. Tutaj jednak wyzwaniem sądzę będzie ilość tych numerów oraz czas ich przetwarzania. Przyznam, że trudno mi sobie wyobrazić, aby normalny system SAP ERP nadążył z nadawaniem i przetwarzaniem numerów seryjnych w połączeniu z linią pakującą w nawet niewielkim zakładzie farmaceutycznym.

Dlatego nie sądzę, aby udało się napisać gotowy artykuł / przewodnik jak zaimplementować serializację w SAP ERP. Natomiast na pewno jest to bardzo ciekawy temat do przedyskutowania i wymiany doświadczeń z innymi klientami SAP z branży. Przecież ostatecznie wszystkie firmy farmaceutyczne będą musiały serializację wdrożyć, kiedy stanie się obowiązującym wymogiem prawny. Sytuacja przypomina mi nieco temat JPK.