Odpowiedz na: Fix time dla Resource

Główna Fora dyskusyjne PGUS Inne dyskusje Fix time dla Resource Odpowiedz na: Fix time dla Resource

#5800
Dominik TylczyńskiDominik Tylczyński
Opiekun forum

Cześć, skoro czas produkcji nie zależy od wielkości partii produkcyjnej to musisz odpowiednio dopasować formuły w danych podstawowych stanowiska roboczego. To te formuły biorą dane ze stanowiska (wartości standardowe), z marszruty czy receptury oraz ze zlecenia. Standardowe formuły przeliczają czasy trwania tak jak to opisałaś – planowany czas produkcji jest zależny od wielkości partii produkcyjnej. Skoro w Twoim przypadku czas produkcji jest stały to należy to uwzględnić w definicji formuły – do zrobienia bez problemu w standardzie.

Wartości wyliczone przez formuły i brane do harmonogramowania zleceń powinny być zgodne z zapotrzebowaniami na działania również liczonymi przez formuły. Zauważ, że skoro czas produkcji jest stały to również zapotrzebowania na działania (osobogodziny czy maszynogodziny) są stałe i niezależne od wielkości partii produkcyjnej.

Napisałaś również o formule ZAP102. Z nazwy formuły wnoszę, że została już dopasowana od potrzeby Twojej firmy. Bez dostępu do systemu i dokładne zajrzenia w definicje formuł trudno będzie jednak wskazać precyzyjne rozwiązanie.

Pozdrawiam

Dominik Tylczyński