Kontrola daty ważności w WM

Główna Fora dyskusyjne PGUS Inne dyskusje Kontrola daty ważności w WM

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #3950
    Gerard ChudzikGerard Chudzik
    Uczestnik

    Witam serdecznie

    Czy poza LX27 istnieje jakiś raport z datami ważności materiałów? Dla mnie ten raport ładnie wygląda ale przy dużej ilości materiałów (zarządzanych datą) robi się słabo przydatny. Jak mogę zablokować wydawanie przez WM  jeżeli materiał w danym miejscu ma przekroczoną datę ważności?  Dodam że materiały z datami nie są dokładane do zapasu. Jeżeli materiał ma przypisaną datę to zblokowałem możliwość dołożenia go do miejsca składowania na którym  już leży ten materiał, także dane w systemie są prawdziwe.

    Dzięki z góry za pomoc

    Gerard Chudzik

    #3966
    Dominik TylczyńskiDominik Tylczyński
    Opiekun forum

    Wg mojej wiedzy LX27 to jest jedyny raport z datą ważności w WM, zakładając naturalnie, że masz materiały bez zarządzania w partiach, a datę ważności przechowujesz w kwantach zapasu WM.

    Do wydawania kwantów zapasu o najkrótszej terminie ważności możesz wykorzystać strategię pobrania Strategy H: Shelf Life Expiration Date. To jednak nie blokuje możliwości wydania przeterminowanego zapasu.

    Blokowanie można oprogramować w rozszerzeniu MWMTO004. Jednak to trzeba zrobić z głową, bo zapewne nie dla wszystkich ruchów WM chciałbyś to blokowanie zrobić. Dla normalnych wydań zapewne tak, ale już dla ręcznych czy dla blokowania zapasu już nie.

    Pozdrawiam

    #4148
    Gerard ChudzikGerard Chudzik
    Uczestnik

    Witam

    Datę ważności przechowuję przypisaną do partii. Nie przechowuję daty na kwantach bo to słabe rozwiązanie. Można jakoś MM-kowo zablokować wydanie partii która ma przekroczoną datę ważności?

    Pozdrawiam

    Gerard

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.