Numer seryjny maszyny w zleceniu produkcyjnym.

Główna Fora dyskusyjne PGUS Inne dyskusje Numer seryjny maszyny w zleceniu produkcyjnym.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #3886
    Marcin KarbownikMarcin Karbownik
    Uczestnik

    Cześć

    Od jakiegoś czasu borykam się z problemem którego rozwiązanie znacznie ułatwiło by mi życie 😉

    Mianowicie, przy użyciu transakcji VA02 (dodatki -obiekty techniczne)  do zlecenia produkcyjnego maszyny na najwyższym poziomie dopisuje Numer seryny maszyny. Numer ten jest widoczny po wydrukowaniu tegoż zlecenia produkcyjnego. Problem w tym że widoczny jest tylko dla tego zlecenia na najwyższym poziomie, a ja potrzebował bym widzieć ten numer seryjny na np. wszystkich zleceniach produkcyjnych (np. montażowych ) wchodzących w skład tej konkretnej maszyny.Biorąc do ręki zlecenie produkcyjne na produkcji, widziałbym wtedy że ten zespół jest dedykowany do maszyny z tym konkretnym nr seryjnym.

    Ma może ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Pozdrawiam!

    #3967
    Dominik TylczyńskiDominik Tylczyński
    Opiekun forum

    Uporządkujmy nieco temat.

    Przede wszystkim transakcja VA02 to jest przetwarzanie zlecenia sprzedaży, a nie zlecenia produkcyjnego.

    Zakładam, że w zleceniu sprzedaży (transakcja VA02) masz maszynę, którą sprzedajesz. Ta maszyna jest produkowana pod określone zlecenie sprzedaży. Dlatego numer seryjny podany w zleceniu sprzedaży widać w zleceniu produkcyjny. Dalej masz podrzędne zlecenia, które wytwarzają części do sprzedawanej maszyny. Czy dobrze rozumuję?

    Normalnie numer seryjny widoczny w nagłówku zlecenia produkcyjnego odnosi się do tego co produkujesz, niezależnie czy to jest cała maszyna czy część tej maszyny. Przecież części również mogą mieć swoje numery seryjne.

    Nie wiem dokładnie gdzie oglądasz numer seryjny maszyny, kiedy piszesz, że bierzesz zlecenie do ręki. Przypuszczam, że jest to jakiś wydruk. Jeśli tak to zapewne można zmodyfikować wydruk zlecenia produkcyjnego na część, tak aby pojawił się na nim numer seryjny maszyny. To oczywiście przy założeniu, że zlecenia produkcyjne na części masz połączone z nadrzędnym zleceniem produkcyjnym na maszynę.

    Pozdrawiam

    #3989
    Marcin KarbownikMarcin Karbownik
    Uczestnik

    Tak, racja w zleceniu sprzedaży mam maszynę którą sprzedaję i numer seryjny tej maszyny widać w zleceniu produkcyjnym.

    Dalej mam  podrzędne zlecania które wytwarzają części do sprzedawanej maszyny. I tutaj już nie mam numeru seryjnego, tzn chciałbym by automatycznie przekopiował się ze zlecania na sprzedaży do wszystkich bądź wybranych zleceń podrzędnych maszyny.

    Numer seryjny maszyny oglądam na wydruku zlecenia produkcyjnego (najwyższy poziom zlecenia).

    Zastanawiam się natomiast teraz… czy faktycznie zlecenia produkcyjne na części są połączone odpowiednio z nadrzędnym zleceniem produkcyjnym na maszynę…

    Dzięki za zainteresowanie się tematem, choć może nie dokładnie jestem w stanie to opisać.

    Zagłębie się bardziej w cały ten proces i dam znać jak rozwiąże problem;-)

    Pozdrawiam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.