walidacja cyfry kontrolnej w NIP

Główna Fora dyskusyjne PGUS SIG: Polskie Wymagania Prawne w SAP walidacja cyfry kontrolnej w NIP

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #6651
  Michal MajewskiMichal Majewski
  Uczestnik

  Witam,

  Proszę kolegów i koleżanki o wsparcie w następujacej sprawie. Poprosilem SAP o wydanie rozwiązania do walidacji cyfry kontrolnej w NIP. W tym momencie SAP nie waliduje cyfry kontrolnej w polskim NIPie. Robią to w wielu innych krajach, np. w Niemczech ta walidacja istnieje od ponad 20 lat (program EU_TAX_NUMBER_CHECK/CHECK_DIGIT_CHECK_D). Na wikipedii jest gotowy algorytm do kalkulacji w różnych językach programowania także tego typu rozwiązanie nie wydaje się skomplikowane.

  https://pl.wikibooks.org/wiki/Kody_źródłowe/Implementacja_NIP

   

  Dostałem następująca odpowiedź od SAPa:

  I have discussed the issue with my Developer Colleagues and we would recommend to try to go to OY17 and enable Country specific check for PL. The STCEG can be also handled with VIES but only for BP transaction.

  Also for STCD1 it is possible to create your own logic but we have no other solutions.”

  Proszę o wsparcie i otwarcie podobnych requestów prosząc o to samo żeby zwiększyć presję na SAP. Uważam, że każdy szanujący się program powinien mieć tego typu walidację w standardzie.

  Mamy zewnętrzny program do sprawdzania czy dany NIP jest aktywny ale program się wywala jesli składnia NIPu jest niepoprawna i najłatwiej byłoby wyłapywac tego typu błędy w systemie ERP tym bardziej, ze podobne kontrole sa już dostępne w standardzie w innych europejskich krajach.

  Dlaczego Polska ma byc gorsza?

  Pozdrawiam

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.