Ile zarabia konsultant SAP?

Ile zarabia konsultant SAP? To jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez ludzi, chcących obrać właśnie ten kierunek zawodowy. Pytania o zarobki konsultanta wielokrotnie powracają jak bumerang, zarówno w sieci jak i w rozmowach w “realu”. Młodzi ludzie, którzy stoją przed podjęciem decyzji na temat kierunku zawodowego, nie są ukierunkowani na to co lubią robić, tylko na to co się opłaca robić. Z ich punktu widzenia, te podejście ma jakiś sens, ale jak na tym wychodzi klient lub użytkownik? To już schodzi na drugi plan, zresztą co za różnica!! Najważniejsze jest: ile zarabia konsultant? – muszę niektórych rozczarować, ponieważ w tym wpisie nie znajdziecie odpowiedzi na to pytanie. W zamian za to, drogi przyszły konsultancie, zanim zdecydujesz się na ten fach (na podstawie informacji o dochodach), odpowiedz sobie szczerze na pytanie: czy poszedłbyś do lekarza, który decyzję o swoim powołaniu podjął na podstawie pytania: ile zarabia lekarz?

Ta zawartość została ograniczona tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się , aby wyświetlić tę treść.

Komentarze o “Ile zarabia konsultant SAP?

  1. Proszę mi wybaczyć, ale Pańska wypowiedź jest moim zdaniem odrobinę przeidealizowana:

    Argument jeden: zarobki. Informatycy, tak jak lekarze mają do wyboru wiele specjalności. Jeśli istnieje parę specjalności podobnych w praktyce a różnych w zarobkach, to wiadomo, że inteligentny człowiek wybierze tę lepiej płatną. Tak samo lekarz-chirurg pójdzie pracować do szpitala, gdzie będzie miał możliwie najlepsze warunki pracy (albo zacznie pracować prywatnie zamiast na NFZ). Czy to znaczy, że to zły lekarz? Oczywiście nie. Analogicznie informatycy i specjaliści od IT przed rzuceniem się na głęboką wodę zastanowią się ile na tym zyskają. Przecież także Klienci (tacy jak Pan) pytają Konsultantów o wycenę rozwiązania i często poznając ją rezygnują z niektórych feature’ów – nawet jeśli usprawniłyby one user experience zwykłego użytkownika. Dlaczego? Czy nie dbają o swoich podopiecznych? Zapomnieli o swojej Misji? Oczywiście, że nie – po prostu biznes to biznes 🙂 Osoby, które nie patrzą na zarobki zwykle są również mniej innowacyjne i asertywne we współpracy z klientem.

    Argument dwa: zostawienie pacjenta na stole. Tutaj by oddać logice sprawiedliwość zapytam który chirurg operuje pacjenta przez wiele miesięcy 🙂 I który pacjent pozwoliłby się operować przez wiele miesięcy jednemu chirurgowi! W projekcie mogą zdarzać się braki kadrowe, ale poważne firmy dbają o to, by w razie niedyspozycyjności konsultanta Klient otrzymał stosowne zastępstwo. Jeśli napotkał Pan takie problemy polecam podjąć współpracę z większymi firmami, których zasoby kadrowe pozwolą Panu na sen niezmącony obawami o ewentualną nieobecność pojedynczych konsultantów. Mogę polecić swoją 🙂

    Mimo odrobinę podkoloryzowanej retoryki, ma Pan jednak całkowitą rację, że to życzliwa współpraca z Klientem na odpowiednim poziomie jest czynnikiem, który w efekcie obu firmom przynosi największe profity, a Konsultantowi – satysfakcjonujące zarobki.

    1. Dziękuje bardzo za obszerny komentarz i poświęcony czas 😉 Muszę przyznać Panu rację – artykuł jest mocno wyidealizowany, ale co w tym złego? Artykuł nie jest skierowany do firm konsultingowych tylko do przyszłych konsultantów – jest próbą dotarcia do tych, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: ile zarabia konsultant. Dziękuje Panu za ofertę skorzystania z usług Pańskiej firmy, jednakże dotychczasowa firma, z którą mam przyjemność współpracować na braki kadrowe nie narzeka. Z drugiej jednak strony uważam, że to nie firma wdraża system, tylko jej Konsultanci. Pozwolę sobie na żarcik (którego proszę nie brać na poważnie): proponuje Pan swoją firmę, ale którą dokładnie? w której będzie Pan pracował za 6 miesięcy? 🙂

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.