Inwentaryzacja WM – dokument papierowy vs. urządzenie RF

Jak sprawnie przeprowadzić inwentaryzację magazynu, z którego zaopatrujemy produkcję? Proces inwentaryzacji jest dużym kosztem dla firmy, ponieważ zawsze w takim przypadku wiąże się on z wstrzymaniem produkcji, nadgodzinami i całą stertą papierowych dokumentów. Arkusze spisowe w świetle prawa są dokumentem ścisłego zarachowania, więc drukując je należy pamiętać, aby nie wkradł się żaden błąd, np. dotyczący numeracji arkuszy. Poza tym sam przebieg inwentaryzacji wymaga dużego nakładu pracy dla osób wprowadzających i liczących. To z kolei powoduje, iż przed każdą inwentaryzacją należy przeszkolić pracowników wprowadzających dane do SAP z prawidłowego używania transakcji do tego służących.

Może warto pomyśleć o implementacji mobilnych urządzeń komunikujących się z SAP? Jakie można uzyskać korzyści z przejścia z inwentaryzacji papierowej na mobilną? Poniżej znajduje się porównanie obydwu metod na żywym przykładzie.

Treść dostępna dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się login aby uzyskać pełny dostęp.

 

 

 

Komentarze o “Inwentaryzacja WM – dokument papierowy vs. urządzenie RF

    1. Faktycznie, rozwiązanie bardzo dobre. Czasami tak jest, że człowiek bardziej przejęty jest pracą, którą musi wykonać, zamiast pomyśleć o tym aby coś ulepszyć. Może się powtarzam, ale bardzo lubię ten dowcip: "Dyrektor widzi pracownika biegającego z pustą taczką i pyta: dlaczego Pan biega z pustą taczką. Na co pracownik odpowiada: nie mam czasu załadować". Drugie podejście to: "po co coś zmieniać, przecież tak było od zawsze". Nikt się nad tym nigdy nie zastanawiał a szkoda, bo Twoje rozwiązanie na pewno zaoszczędziło by wiele pracy :)))

    1. Dziękuje bardzo za pozytywną opinię. Korzyści z automatyzacji naprawdę były przeogromne. Jedyną trudnością związaną z automatyzacją inwentaryzacji, był lekki przejaw negatywizmu spowodowanego strachem przed nowym. Jednak po przeszkoleniu pracowników inwentaryzacja online okazała się przyjemna i miła. No może, dużym minusem dla pracownika był brak możliwości zaliczenia nadgodzin 😉 Drugim wielkim pozytywem była możliwość wykorzystania wszystkich możliwych urządzeń typu laptop czy tablet (bez konieczności zakupu dodatkowych terminali). Dzięki temu można było przeprowadzić inwentaryzację za pośrednictwem przeglądarki internetowej na wielkim ekranie 🙂

Zostaw komentarz