Podstawy konfiguracji zakładu w SAP – cz.V- automatyczne tworzenie miejsc składowania w module WM

 Automatyczne tworzenie miejsc składowania w SAP WM

Niniejszy artykuł dotyczący automatycznego tworzenia miejsc składowania w SAP WM, jest umieszczony w cyklu moich artykułów jako jeden z przykładowych etapów konfiguracji zakładu w SAP. Z podobnymi aspektami związanymi z transakcjami LS10 i LS05 można też zapoznać się w artykule Dominika Tylczyńskiego https://sapusers.pl/tworzenie-miejsc-skladowania-wm-w-systemie-produkcyjnym-sap/. 

W celu utworzenia automatycznych miejsc składowania, należy posłużyć się najpierw transakcją LS10, która służy do tworzenia struktury miejsc składowania dla tworzenia automatycznego miejsc składowania. Jeżeli część danych przy tworzeniu magazynu, np. struktura miejsc składowania właśnie, została skopiowana z wzorca, innego magazynu, itp. to wtedy w transakcji LS10 nie musimy tworzyć nowej struktury. Ścieżka w drzewie konfiguracji dla transakcji LS10 to SPRO → SAP Reference IMG → Logistics Execution → Warehouse Management → Master Data → Storage Bins → Define Storage Bin Structure.

Natomiast pierwszy ekran transakcji LS10, będzie wyglądał następująco:

W transakcji LS05 natomiast należy następnie utworzyć automatyczne miejsca składowania dla magazynu i jego określonych typów ( np. magazyn wysokiego składowania).
Na pierwszym ekranie transakcji LS05 wpisujemy nazwę magazynu, typ magazynu i numer bieżący, przyporządkowany w transakcji LS10 do magazynu i jego typu.

Na kolejnym ekranie transakcji LS05 widzimy wygenerowane automatycznie miejsca składowania, które zostały przyporządkowane do typu magazynu i które przypisujemy dla określonego typu naszego magazynu.

Komentarz o “Podstawy konfiguracji zakładu w SAP – cz.V- automatyczne tworzenie miejsc składowania w module WM

  1. Moim zdaniem LS05 czy LS10 powinny być zawsze używane do tworzenia miejsc składowania w systemie produkcyjnym SAP zamiast upload'u poprzez LSMW. Dzięki temu definicja miejsc składowania, choć to są dane podstawowe, jest zawarta w transporcie konfiguracji. Zapewnia to spójność danych między systemem testowym a produkcyjnym.
    Stosuję LS10 dosyć rygorystycznie to wszystkich typów magazynów w module WM, nawet jeśli w danym typie trzeba założyć tylko jedno miejsce składowania. Takie podejście daje mi pewność, że żadne miejsce składowania się "nie zgubi" i oszczędza problemów podczas startu produkcyjnego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.