Podstawy konfiguracji zakładu w SAP: cz. X – transakcja OMS2, konfiguracja aktualizacji ilościowej i wartościowej dla materiału.

Transakcja OMS2 – konfiguracja aktualizacji ilościowej i wartościowej dla materiału

W transakcji konfiguracyjnej OMS2, ustalamy dla określonych typów materiałów to, że mogą być one zarządzane na poziomie danych podstawowych dla materiałów danego typu, zarówno od strony ilościowej jak i wartościowej, na poziomie określonego obszaru wyceny. W przypadku aktualizacji wartościowej oznacza to, że wszelkie operacje związane ze zmianą wartości dla danego indeksu od strony finansowej, będą automatycznie odnotowywane na odpowiednich kontach księgi głównej.
Ścieżka w drzewie konfiguracji do tej transakcji to: SPRO→ SAP Reference IMG → Logistics General → Material Master → Basic Settings → Material Types → Define Attributes of Material Types.


Na pierwszym ekranie tej transakcji zaznaczamy wybrany typ materiału, a następnie wybieramy opcję quantity/value updating.

Po przejściu do kolejnego okna, zaznaczamy opcje „quantity updating” i „value updating” przy nowo utworzonym obszarze wyceny.

W tym momencie możemy zapisać naszą konfigurację aktualizacji wyceny dla typu materiału (tu materiał typu FERT). Przy wdrażaniu systemu należałoby postąpić w podobny sposób jak powyżej, z każdym typem materiału, o którym wiadomo, że będzie się z nim na danym systemie pracować (np. ROH, HALB, etc.).

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.