Podstawy konfiguracji zakładu w SAP – cz.XIII – konfiguracja parametrów dotyczących zleceń produkcyjnych – wariant wyceny dla kalkulacji zlecenia

Konfiguracja parametrów dotyczących zleceń produkcyjnych – wariant wyceny dla kalkulacji zlecenia

Wariant wyceny dla kalkulacji zlecenia decyduje o tym, jak wyceniane są materiały w których wycena odbywa się za pomocą średniej ważonej. W przypadku użycia do wyceny materiału ceny średniej ważonej, do obszaru wyceny należy przypisać wariant wyceny odpowiadający za wycenę przy przyjęciu towaru. Ten krok w konfiguracji ma więc za zadanie określenie i zapisanie wariantu wyceny dla materiałów, które są zarządzane za pomocą ceny średniej ważonej.
Ścieżka do tego kroku w konfiguracji zleceń produkcyjnych to SAP Customizing Implementation Guide → Production → Shop Floor Control → Integration → Define Valuation of Goods Received.


Jeżeli kopiujemy takie powiązanie obszaru wyceny z wariantem wyceny dla zlecenia z innego powiązania na liście, to wtedy zaznaczamy taki wpis, wybieramy przycisk „ copy as”, a potem zmieniamy wszystkie konieczne dane (np. zakład) i zapisujemy wtedy parametry dla nowego zakładu.

Po powrocie do listy z wariantami wyceny dla kalkulacji możemy zapisać skopiowany wpis dla nowego obszaru wyceny.

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.