Podstawy konfiguracji zakładu w SAP – cz.XV – konfiguracja parametrów dotyczących zleceń produkcyjnych – parametry sterowania zleceniami produkcyjnym i parametry dla potwierdzeń zlecenia.

Konfiguracja parametrów dotyczących zleceń produkcyjnych – parametry sterowania zleceniami produkcyjnym i parametry dla potwierdzeń zlecenia.

Parametry kontrolne sterowania zleceniami produkcyjnymi służą do tego, żeby określić np. to czy kontrola dostępności dla zlecenia ma być uruchamiana przy tworzeniu czy zwalnianiu zlecenia, to czy kontrola dostępności jest uruchamiana w momencie zapisywania zlecenia, które zostało utworzone lub zwolnione do produkcji, określają to który parametr kontrolny ma być użyty w danej sytuacji, a także to jaki efekt na tworzenie lub zwalnianie zlecenia do produkcji ma niedobór któregoś z materiałów. W firmach często jest tak, że używają one takiego parametru kontrolnego do wszystkich typów zleceń produkcyjnych. Taki parametr kontrolny dla zlecenia jest zazwyczaj ustanawiany w połączeniu zakład, typ zlecenia i funkcja biznesowa, czyli tworzenie lub zwalnianie zlecenia. Dzięki parametrom kontrolnym dla tworzenia w systemie można też ustawić to kiedy system będzie mógł konwertować zlecenia planowane na zlecenia produkcyjne lub procesowe w masowych transakcjach dla zleceń, w przypadku brakujących części lub niewystarczających mocy produkcyjnych, a także to czy w tych samych przypadkach będzie możliwe zwolnienie zleceń do produkcji.
W konfiguracji do kontroli parametrów sterowania zleceniami produkcyjnymi służy transakcja OPJK, do której ścieżka w konfiguracji to SAP Customizing Implementation Guide → Production → Shop Floor Control → Operations → Availability Check → Define Checking Control.


Treść dostępna dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się login aby uzyskać pełny dostęp.

 

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.