SAP EWM w S/4HANA

Ulepszony WMS – SAP EWM w S/4HANA: podstawowy, a może zaawansowany?

Wbudowany moduł Rozszerzonego Zarządzania Magazynem, znany jako SAP EWM, jest nową opcją wdrożenia dla klientów, małych i średnich firm oraz magazynów przyprodukcyjnych.

Firma SAP stara się zatem zapewnić elastyczne opcje wdrażania dla wszystkich typów magazynów w ramach jednego systemu klasy ERP (SAP S/4HANA). Tego typu rozwiązanie, o czym warto wspomnieć zapewnia brak interfejsów między systemem zewnętrznym do zarządzania magazynem, a systemem ECC.

W zależności od wykupionej licencji i potrzeb można uruchomić poprzez drzewo konfiguracji tryb użycia podstawowych lub zaawansowanych funkcjonalności  SAP EWM na poziomie numeru magazynu.

Konfiguracja zaawansowanych funkcji EWM w SAP S/4 HANA

Chciałbym opisać co zawiera się w opcji Podstawowej (Basic) oraz Zaawansowanej (Advanced), dlatego przedstawiam prezentację, która w mam nadzieję przejrzysty sposób odkrywa te dwie funkcjonalności:

Dodam tylko dla przypomnienia, że SAP EWM  w przyszłości ma zastąpić całkowicie dotychczasowy SAP WM, co najprawdopodobniej ma się wydarzyć już z końcem roku 2025.

Komentarze o “SAP EWM w S/4HANA

  1. Zastąpiony raczej nie. Ewentualnie niewspierany 😉 np dla e-commerce (pewnie nie w całości) nie sa potrzebne planowania mrp, kontrole dostępności czy zaawansowane magazynowe procesy. W dużej mierze dane przychodzą z zewnątrz, na których opierają się przyjęcia i wydania. Wiec stary ERP w zupełności wystarczy. A tak poza tym EWM fajna sprawa 😉

    1. Dzięki Krzysztof za Twój komentarz, słuszna uwaga co do zastąpienia, aczkolwiek tak jak wspomniałem w przyszłości mimo wszystko EWM zastąpi niewspierany WM.
      Natomiast co do e-commerce, to nie jest to jedyna funkcjonalność, dla której klienci wybierają ten system, więc nie zakładałbym, że można w zupełności pozostać na starym ERP. Nawiązując do wspomnianej branży, która jest pewnie Tobie bliska, to z tego co wiem, to H&M rolloutuje w Polsce teraz EWM, a jeden z operAtorów klienta branży fashion w Polsce rozważa przejście za jakiś czas docelowo na EWM z mocno dewelopowanego WM 😉 Dlatego słowo zastąpić nabiera nowego znaczenia 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.