SAP HANA in the Cloud

Jak zacząć przygodę z SAP HANA, czyli HANA on SAP Cloud Platform

Jeszcze kilka lat temu osoby, które chciały na własną rękę rozpocząć naukę któregoś z systemów od SAP, musiały wykazać się niemałą determinacją. Obecnie, gdy chmura jest już wszechobecna, każdy z łatwością może zorganizować sobie swoją instancję systemu, czy to SAP ERP, BW, czy HANA. Często systemu można używać za darmo lub prawie za darmo, płacąc jedynie za wykorzystanie mocy obliczeniowej i zajętą pamięć u dostawcy chmury (AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform). W przypadku SAP HANA, sprawa jest jeszcze prostsza – swoją instancję można uruchomić zupełnie za darmo, wykorzystując SAP Cloud Platform.

Oczywiście darmowa HANA ma pewno ograniczenia, np. baza danych jest usuwana po 14 dniach braku aktywności, ale nie jest to ograniczenie, które przeszkadzałoby w nauce lub tworzeniu POC.

SAP Cloud Platform

Aby uruchomić swoją SAP HANA, zacząć należy od stworzenia konta w SAP Cloud Platform. Cały proces zajmuje najwyżej kilka minut. SAP Cloud Platform sama w sobie jest niezwykle ciekawym produktem i bez wątpienia w najbliższych latach zyska dużą popularność wśród firm pracujących z rozwiązaniami SAP.

Treść dostępna dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się login aby uzyskać pełny dostęp.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.