Wdrożenie SAP S/4 HANA – jak wybrać aplikacje SAP Fiori dopasowane do procesów przedsiębiorstwa?

Każdy projekt wdrożenia SAP S/4HANA obejmuje wdrożenie podstawowej konfiguracji Fiori launchpad z przynajmniej kilkoma aplikacjami. Wybierając zakres zastosowania systemu, cześć klientów decyduje się na niewielką liczbę precyzyjnie wytypowanych aplikacji. Inni wolą pokryć swoje procesy aplikacjami Fiori w najszerszym możliwym zakresie. Bez względu na obraną strategię, pozostaje pytanie, jak z ponad tysiąca dostępnych możliwości wyselekcjonować te, które najlepiej wpasowują się w potrzeby przedsiębiorstwa. W tym artykule wskażę najważniejsze źródła informacji, które pomogą wybrać aplikacje do wdrażania w ramach projektu SAP S/4 HANA.

Podstawowym źródłem, jakim mogą posłużyć się konsultanci funkcjonalni podczas doboru aplikacji Fiori, jest Fiori application reference library. Narzędzie oferowane przez SAP grupuje wszystkie aplikacje według określonych kategorii, takich, jak chociażby branża, rodzaj działalności czy rola użytkownika. Możliwe jest również filtrowanie aplikacji pod kątem ponad dwudziestu kryteriów, np. rodzaju aplikacji lub technologii, jakie zostały zastosowane przy ich budowie. Po wybraniu konkretnej aplikacji uzyskuje się wgląd w jej specyfikację (opis funkcji oraz informacje na temat sposobu wdrożenia aplikacji).

Podstrona „Fiori application reference library”

Ta zawartość została ograniczona tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się , aby wyświetlić tę treść.

Komentarze o “Wdrożenie SAP S/4 HANA – jak wybrać aplikacje SAP Fiori dopasowane do procesów przedsiębiorstwa?

  1. A zapomniałem, jeszcze mam pytanie. Czy wdrażając SAP FIORI płaci się za ilość wybranych aplikacji? Jeśli mamy zaimplementowane cztery aplikacje FIORI i nagle wynikłaby potrzeba dodania jeszcze innej, to dodanie jej jest dodatkowo płatne? czy ponosi się tylko jeden koszt za sam zakup interfejsu FIORI?
    Moje pytanie może wydać się śmieszne, ale jak tak pogrzebałem w FIORI Library to znalazłem kilka fajnych aplikacji, które naprawdę by się przydały w firmie, zamiast tych, które mamy ale ich nie używamy 😉
    Np. aplikacja Inventory Counting EWM – idealne i przyjazne rozwiązanie, do przeprowadzania inwentaryzacji na tablecie. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Mimo, że z FIORI korzystam już pół roku to dopiero po Twoim artykule poznaję jej możliwości 😉

  2. Cześć! Świetny artykuł, dzięki za naświetlenie tematu. Myślałem, że SAP FIORI samo w sobie jest aplikacją, dopiero teraz zrozumiałem, że jest narzędziem do którego trzeba zaimplementować odpowiednie aplikacje. W firmie, w której pracuje zaimplementowano w FIORI cztery aplikacje: Create inbound delivery (EWM), inbound delivery processing (EWM), transport unit processing i Outbound delivery processing (SCWM/PRDO) dla roli “Warehouse Clerk”. Używamy jednak tylko jednej do tworzenia dostaw przychodzących i pakowania pozycji zamówienia w HU oraz etykietowania. To jest bardzo dobre, przede wszystkim miłe w obsłudze narzędzie. Jako że jest przyjazne dla użytkownika – jest najprzyjemniejszym procesem, może za sprawą czytelnych kafli w przeglądarce, reszta procesów obsługiwana jest z poziomu SAP GUI i należą do tych mniej przyjemnych.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.