Odpowiedz na: Numer seryjny maszyny w zleceniu produkcyjnym.

Główna Fora dyskusyjne PGUS Inne dyskusje Numer seryjny maszyny w zleceniu produkcyjnym. Odpowiedz na: Numer seryjny maszyny w zleceniu produkcyjnym.

#3967
Dominik TylczyńskiDominik Tylczyński
Opiekun forum

Uporządkujmy nieco temat.

Przede wszystkim transakcja VA02 to jest przetwarzanie zlecenia sprzedaży, a nie zlecenia produkcyjnego.

Zakładam, że w zleceniu sprzedaży (transakcja VA02) masz maszynę, którą sprzedajesz. Ta maszyna jest produkowana pod określone zlecenie sprzedaży. Dlatego numer seryjny podany w zleceniu sprzedaży widać w zleceniu produkcyjny. Dalej masz podrzędne zlecenia, które wytwarzają części do sprzedawanej maszyny. Czy dobrze rozumuję?

Normalnie numer seryjny widoczny w nagłówku zlecenia produkcyjnego odnosi się do tego co produkujesz, niezależnie czy to jest cała maszyna czy część tej maszyny. Przecież części również mogą mieć swoje numery seryjne.

Nie wiem dokładnie gdzie oglądasz numer seryjny maszyny, kiedy piszesz, że bierzesz zlecenie do ręki. Przypuszczam, że jest to jakiś wydruk. Jeśli tak to zapewne można zmodyfikować wydruk zlecenia produkcyjnego na część, tak aby pojawił się na nim numer seryjny maszyny. To oczywiście przy założeniu, że zlecenia produkcyjne na części masz połączone z nadrzędnym zleceniem produkcyjnym na maszynę.

Pozdrawiam