Fix time dla Resource

Główna Fora dyskusyjne PGUS Inne dyskusje Fix time dla Resource

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #5798
  Daria SkrzypickaDaria Skrzypicka
  Uczestnik

  Witam,

  Potrzebuje wsparcia w temacie ustawienia fix time dla maszyny. Pokrótce wytłumaczę. Master Recipe zakłada że czas produkcji wynosi 20h dla ilości 3650kg problem polega na tym, że jeśli planista uwolni mi zlecenie na ilość 1500kg to czas przelicza się zgodnie z ilością zaplanowanego zlecenia a w rzeczywistości bezwzgledu jak duże jest zlecenie produkcyjne to czas produkcji zawsze wynosi tyle samo czyli 20h. Produkcja zawsze tłumaczy się z Variance. Próbowałam ustawień na formułach przy machine (ZAP102) w ustawieniach na Work Center ale tylko rozwaliło costing. Czy ktoś coś

  #5800
  Dominik TylczyńskiDominik Tylczyński
  Opiekun forum

  Cześć, skoro czas produkcji nie zależy od wielkości partii produkcyjnej to musisz odpowiednio dopasować formuły w danych podstawowych stanowiska roboczego. To te formuły biorą dane ze stanowiska (wartości standardowe), z marszruty czy receptury oraz ze zlecenia. Standardowe formuły przeliczają czasy trwania tak jak to opisałaś – planowany czas produkcji jest zależny od wielkości partii produkcyjnej. Skoro w Twoim przypadku czas produkcji jest stały to należy to uwzględnić w definicji formuły – do zrobienia bez problemu w standardzie.

  Wartości wyliczone przez formuły i brane do harmonogramowania zleceń powinny być zgodne z zapotrzebowaniami na działania również liczonymi przez formuły. Zauważ, że skoro czas produkcji jest stały to również zapotrzebowania na działania (osobogodziny czy maszynogodziny) są stałe i niezależne od wielkości partii produkcyjnej.

  Napisałaś również o formule ZAP102. Z nazwy formuły wnoszę, że została już dopasowana od potrzeby Twojej firmy. Bez dostępu do systemu i dokładne zajrzenia w definicje formuł trudno będzie jednak wskazać precyzyjne rozwiązanie.

  Pozdrawiam

  Dominik Tylczyński

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.