Konsolidacja materiałów w WM

Główna Fora dyskusyjne PGUS Inne dyskusje Konsolidacja materiałów w WM

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #3529
  Gerard ChudzikGerard Chudzik
  Uczestnik

  Witam serdecznie

  Jest w WM raport który pokaże mi że dany materiał jest w wielu miejscach składowania w różnych typach magazynu a następnie przeprowadzić ich konsolidację (zlecenie przeniesienia w jedno miejsce składowania)? Generalnie ograniczam rozmieszczanie jednego materiału w wiele miejsc składowania poprzez dokładanie do zapasu ale i tak zdarzają się przypadki że jeden materiał ma wiele miejsc składowania.

  Dotychczas robiłem to w LX02 i zrzucałem do exela i w tabeli przestawnej. Następnie magazynier dostawał wydruk i za pomocą transakcji skanerowej konsolidował materiały.

  Dziękuję z góry za pomoc

   

  #3530
  Dominik TylczyńskiDominik Tylczyński
  Opiekun forum

  Cześć, w standardzie WM takiego raportu nie ma. Wg mojej wiedzy funkcja konsolidacji zapasu jest w EWM.

  Natomiast napisanie takiego raportu nie stanowi większego problemu. Wystarczy wybrać kwanty zapasu WM w określonych typach magazynu i funkcją L_TO_CREATE utworzyć zlecenia przeniesienia na ich przemieszczenie. Docelowe miejsce składowania powinno podczas tego przemieszczenia być określane przez strategię rozmieszczania.

  Pozdrawiam

  Dominik Tylczyński

  #3531
  Gerard ChudzikGerard Chudzik
  Uczestnik

  Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Nie chciałem pisać “Zeta” zanim nie uprawnię się że standard tego nie obsługuje.

  Pozdrawiam

  Gerard Chudzik

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.