Literatura do SAP-a

Główna Fora dyskusyjne PGUS Inne dyskusje Literatura do SAP-a

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #4983
  Piotr BagrowskiPiotr Bagrowski
  Uczestnik

  Drodzy Saperzy

  Czy moglibyście proszę poradzić mi jakąś dobrą literaturę do nauki SAP-a? Zależy mi na modułach MM i PP. Najlepiej z zadaniami lub przykładami procesów. Podstawy już mam, chciałbym się jednak dalej rozwijać w tym ERP-ie, dlatego moje pytanie i poszukiwania. Literatura może być w języku niemieckim lub po angielsku.

  Dziękuję i pozdrawiam

  Piotrek

  #4986
  Dominik TylczyńskiDominik Tylczyński
  Opiekun forum

  Cześć, przykłady procesów są zdefiniowane w SAP IDES: IDES – The SAP Model Company z tym, że ta dokumentacja jest do bardzo leciwej wersji, do 4.6C.

  Do S/4HANA również jest IDES (nota: 2445594 – IDES S/4 HANA 1610), ale to tej instalacji nie widziałem nigdzie dokumentacji procesowej.

  Można też spróbować z S/4HANA Fully-Activated Appliance – tutaj jest fajny artykuł na ten temat z mnóstwem linków do dokumentacji: SAP S/4HANA 1610 Fully-Activated Appliance: Create your SAP S/4HANA 1610 system in a fraction of the usual setup time W mojej wiedzy procesy to SAP Best Practices: SAP Best Practices Explorer

  To tyle o systemach demo, na których można się uczyć i eksperymentować.

  Co do literatury to polecam książki z SAP Press oraz szkolenia SAP, które są również dostępne online, jako e-learning. Ta forma jest chyba lepsza niż szkolenia w centrum szkoleniowym, a na pewno jest tańsza.

  Powodzenia

   

  #4988
  Piotr BagrowskiPiotr Bagrowski
  Uczestnik

  Dziękuję za bardzo wyczerpujące i pomocne informacje. Ja pierwsze kroki z SAP-em zrobiłem na WSB. Skończyłem studia podyplomowe z tego ERP-a. Teraz potrzebuję praktyki.

  Pozdrawiam

  Piotrek B.

  #5597
  Adam BytnarAdam Bytnar
  Uczestnik

  Witam,

  ze swojej strony moge polecic ksiazke: Thobias Then – “Einkauf mit SAP. Der Grundkurs für Einsteiger und Anwender”.  MM z zadaniami. Wydawnictwo “SAP PRESS” 🙂

  Pozdrawiam

   

   

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.