serializacja w farmacji

Strona główna Dyskusje PGUS O stronie internetowej grupy serializacja w farmacji

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Dominik Tylczyński Dominik Tylczyński 1 miesięcy temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1465
  Edyta Sapijaszko
  Edyta Sapijaszko
  Participant

  Szukam informacji od praktyków logistyki na temat serializacji w farmacji . Temat jest bardzo aktualny i dotyczyć będzie większości firm farmaceutycznych sprzedających leki Rx.

  Może udało by się napisać artykuł zawierający krótki poradnik dla wdrażających by nie trzeba było wywarzać otwartych drzwi?

  #1473

  Ciekawy temat poruszyłaś. Nie znam co prawda wymagań polskiego prawa farmaceutycznego w zakresie serializacji (ciekawe czy w ogóle zostały już precyzyjnie zdefiniowane), tym nie mniej przejrzałem strony SAP. Okazuje się, że jest gotowy produkt: Advanced Track and Trace for Pharmaceuticals

  Rzecz jest chyba dość nowa, bo są dopiero dwie wersje 1.0 i 2.0. Jestem bardzo ciekaw czy w Polsce są jakiekolwiek doświadczenia wdrożeniowe.

  Sama serializacja funkcjonalnie wydaje się dosyć prosta w SAP ERP jest przecież zarządzanie numerami seryjnymi. Tutaj jednak wyzwaniem sądzę będzie ilość tych numerów oraz czas ich przetwarzania. Przyznam, że trudno mi sobie wyobrazić, aby normalny system SAP ERP nadążył z nadawaniem i przetwarzaniem numerów seryjnych w połączeniu z linią pakującą w nawet niewielkim zakładzie farmaceutycznym.

  Dlatego nie sądzę, aby udało się napisać gotowy artykuł / przewodnik jak zaimplementować serializację w SAP ERP. Natomiast na pewno jest to bardzo ciekawy temat do przedyskutowania i wymiany doświadczeń z innymi klientami SAP z branży. Przecież ostatecznie wszystkie firmy farmaceutyczne będą musiały serializację wdrożyć, kiedy stanie się obowiązującym wymogiem prawny. Sytuacja przypomina mi nieco temat JPK.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć.