Transakcje POP1; POF1

Główna Fora dyskusyjne PGUS SIG: Wymiana wiedzy o SAP Transakcje POP1; POF1

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #5645
    Asia SJoanna Stępień
    Uczestnik

    Witam,

    Niedawno zmieniłam pracę, logistyka opakowań dział nowych uruchomień, nigdy wcześniej nie pracowałam na SAP. Moje pytanie: tworzymy part number, ustawiamy BOM, POP1, POF1 i inne… po czym mamy zmianę inżynieryjną dotyczącą komponentu wyrobu gotowego, tworzymy nowy Part number (rewizję starego dodając na końcu kolejną literkę) za każdym razem po takiej zmianie musimy kopiować POP1 oraz POF1 z wcześniejszej wersji (jeśli nie zachodzi zmiana na opakowaniach), jest to bardzo uciążliwe i pracochłonne, czy można jakoś skopiować te transakcje do nowego numeru części, nie przechodząc tych wszystkich zakładek POP1 i POF1?

    #5705
    Damian ŻurawskiDamian Żurawski
    Uczestnik

    Hej,

    Na pewno można napisać automat w VBA, który zautomatyzuje te czynności. W SAPie jest możliwość nagrywania skryptów użytkownika (makr) – przykładowa instrukcja tutaj: https://blogs.sap.com/2014/08/04/script-recording-playback-for-dummies/

     

    Pomógłbym bardziej ale zdalnie trochę ciężko, poza tym to pewnie wrażliwe dane.

     

    Damian

    #5796
    Marta PukaczMarta Pukacz
    Uczestnik

    Hej,

    Podpinam się w kwestii instrukcji pakowania. Mam taki problem, że tworząc instrukcje pakowania dla wszystkich wyrobów używamy określonych numerów paletówek. Robię instrukcje nr.1 dla skrzynki i nr.2 dla palety na którą pakuję skrzynki. Problem polega na tym, że nie mogę dodać do instrukcji wieka tak żeby z automatu zaciągało w dostawie wychodzącej.

    Druga rzecz to numer paletówki WMS np.98110, natomiast palety klienta przyjmowane są numerem np. 9-3321, niestety w POP1 mogę użyć tylko numeru 98110. Później tworząc dostawe wychodzącą muszę ręcznie dodawać wieko i paletę z nr.9-3361 żeby nie zaburzać stanów.

     

    Jest możliwość żeby paletówka WM 98110 zawierała palete klienta 9-3361, wieko 9-210780 i skrzynki?

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.