Podstawy konfiguracji zakładu w SAP – cz.VI – przypisanie organizacji zakupowej do zakładu

Konfiguracja organizacji zakupowej

Jeżeli organizację zakupową tworzy się w systemie całkowicie od podstaw, to wtedy należałoby skorzystać z transakcji konfiguracyjnej OX08, lub ze ścieżki w drzewie konfiguracji SPRO → SAP Reference IMG → Enterprise Structure → Definition → Materials Management → Maintain Purchasing Organization. Podobnie należałoby postąpić z konfiguracją grupy zakupowej i skorzystać ze ścieżki w drzewie konfiguracji SPRO → SAP Reference IMG → Materials Management → Purchasing → Create Purchasing Groups. Jeżeli mamy ustanowioną w systemie SAP organizację zakupową, to wtedy możemy postąpić na trzy sposoby: możemy połączyć jedną organizację zakupową z jednym zakładem, możemy połączyć jedną organizację zakupową z wieloma zakładami, możemy też połączyć wiele organizacji zakupowych z jednym zakładem. W pracy nad niniejszym artykułem skorzystałem z możliwości pracy z już zdefiniowaną organizacją zakupową i grupą zakupową, stąd konieczne było tylko przypisanie zakładu do już istniejącej organizacji zakupowej.

Operację tą wykonujemy w transakcji konfiguracyjnej OX17, dla której ścieżka w menu konfiguracji to SAP Reference IMG → Enterprise Structure → Assignment → Materials Management → Assign Purchasing Organization to Plant.

Poniżej widzimy pierwszy ekran transakcji konfiguracyjnej OX17:

Na kolejnym ekranie transakcji OX17 wpisujemy konieczne dane do utworzenia powiązania, czyli numer organizacji zakupowej i numer/oznaczenie zakładu, a potem zapisujemy nasze powiązanie.

Jeżeli chcemy sprawdzić, czy nasze powiązanie zostało poprawnie zapisane na liście wraz z innymi powiązaniami, to wtedy przy ponownym sprawdzaniu listy powiązań organizacji zakupowych i zakładów w transakcji OX17, powinno być one widoczne na liście.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.