Podstawy konfiguracji zakładu w SAP – cz.VII -wyszukiwanie konta dla obszarów wyceny – konfiguracja kodu modyfikacji wyceny

 Wyszukiwanie konta dla obszarów wyceny – konfiguracja kodu modyfikacji wyceny

Kod modyfikacji wyceny to klucz, który steruje determinacją i wyborem kont w nawiązaniu do obszarów wyceny. Kod modyfikacji wyceny będzie grupował razem obszary wyceny, które mają takie same zasady co do determinacji grup kont.
Jeżeli w obrębie jednej jednostki gospodarczej mielibyśmy np. 5 zakładów, trzy z nich miałyby ustanowione takie same parametry wyboru grup kont, dwa następne miałyby takie same parametry wyboru grup kont, ale inne od trzech pierwszych, to wtedy system pozwala ustanowić tylko dwa parametry wyboru grup kont i poprzez kod modyfikacji wyceny powiązać je z obszarami wyceny.
Jeżeli zakład ( tak jak w naszym przypadku) jest obszarem wyceny, to wtedy kod modyfikacji wyceny dla nowo utworzonego obszaru wyceny ustanawiamy w transakcji OMWD. Ścieżka w menu SAP do tej transakcji to SPRO → IMG → Materials Management → Valuation and Account Assignment → Account Determination → Account determination Without Wizard → Group Together Valuation Areas.

Po wpisaniu w odpowiednim polu kodu modyfikacji wyceny, zapisujemy zmodyfikowane dane.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.